T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Aksaray İl Halk Kütüphanesi

Nasıl Üye Olurum ?

           

        

1-Kütüphanemize kimliğinizle başvurduğunuz takdirde ücretsiz bir şekilde 3 dakikada üye olabilirsiniz... Herhangi bir materyali( danışma kaynakları hariç) dışarı çıkarabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir. 

     2- E-Devlet üzerinden üyelik için tıklayınız..... 


15 yaş altı veya e-Devlet üzerinden üyeliklerin dışında kütüphanemize gelerek üye olmak isteyen kullanıcılar için aşağıdaki işlemler gerçekleştirilmektedir.

Üye olmak için T.C. Kimlik Numarasını gösterir bir belge ile başvuru yapmak yeterlidir. 
Üyelik işlemleri kütüphanemizin Çocuk Bölümünde yapılmaktadır.

KÜTÜPHANE ÜYELİK VE KİTAP ÖDÜNÇ-İADE KURALLARI

Telefonla katalog  taraması ( kitap araması ) yapılamaz.
• Kimlik numarasını gösteren belge olmadan ödünç kitap alınamaz.
• Bir defada en fazla 2 (iki) adet kitap (Danışma kaynakları ve kaynak kitaplar hariç) ve/veya süreli yayın  (son sayısı hariç)15 (on beş) gün süreyle ödünç verilir. İhtiyaç duyulduğunda, kitabın son teslim etme tarihinden önce bir defaya mahsus 15 (on beş)  günlük süre uzatımı yapılabilir. Teslim süresi geçtiğinde süre uzatımı yapılmaz. Kitap süresi uzattırmak için kullanabileceğiniz telefon numaralarımız ve internet adresimiz:
TELEFON: 03822134928
WEB: http://koha.ekutuphane.gov.tr/

.Gecikme sayısı yok veya çok az olan, 10 kitap üzerinde kitap almış olan kullanıcı 3 kitaba kadar alabilirler.
Çocuk üyelerimiz hariç ilk 5 kitabını 1 tane alabilirler. Gecikme yapmadan kurallara uygun olarak devam ederse 2 kitaba geçebilir ve zamanla 3 kitaba çıkabilirler.

• Ödünç aldığı kitabı geç getirmiş kullanıcılara; kütüphane yönetimi tarafından ilk seferinde kitabı geç getirdiği süre kadar, ikinci seferinde 3 (üç) ay, üçüncü gecikmede 6 (Altı) ay olmak üzere hak mahrumiyeti uygulanır.
• Ödünç aldığı kitabı zamanında teslim etmeyen kullanıcıya, kitabı teslim edinceye kadar yeni kitap ödünç verilmez.
• Ödünç aldığı kitabı kaybeden, zarar veren, yıpratan okuyucu; kitabın yenisini temin etmek zorundadır. Aldığı kitabı iade etmeyen kullanıcılar hakkında 26/09/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun ilgili maddelerine göre işlem yapılır.
• T.C. kimlik numaranız, üye numaranız olacaktır.

 ÜYE; bilgi, veri (Adres, telefon, okul v.b.) değişikliklerini kütüphaneye bildirmekle yükümlüdür.