T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Aksaray İl Halk Kütüphanesi

Düzenbazlar

                                                0001689512001-1.jpg


Düzenbazlar Cilt 1 Kitap Açıklaması

 

George R. R. Martin (Game Of Thrones’un yazarı) ve Gardner Dozois’den bir şahaser daha!

 

Game of Thrones’un yeni bölümü “Düzenbaz Prens”

 

Herkes Düzenbazları Sever

 

...ama bazen bundan pişman oluruz.

 

Alçaklar, dolandırıcılar ve fırlamalar. Serseriler, hırsızlar, hilekârlar ve namussuzlar. Kötü çocuklar ve kötü kızlar. Üçkağıtçılar, baştan çıkarıcılar, madrabazlar, dalavereciler, sahtekârlar, numaracılar, şarlatanlar, yalancılar, ahlaksızlar, hilebazlar.. Pek çok adla tanınırlar ve her türlü hikayede, yeryüzündeki her janrda, mitlerde ve efsanelerde ortaya çıkarlar... ve ah, aynı şekilde tarihin her anında da. Onlar Loki’nin çocukları, Coyote’nin kardeşleridir. Bazen kahramandırlar. Bazen kötü karakter. Çoğu zaman ise ikisinin arasında yer alırlar: gri karakterler... ve gri uzun zamandır en sevdiğim renktir. Gri, siyah veya beyazdan çok daha ilginçtir.

 

İyi okumalar... ama dikkatli olun. Bu sayfalardaki bazı beyler ve güzel hanımlar tamamen güvenilir değiller.

-George R. R. Martin-

 

Düzenbaz Prens Ya Da Kral’ın Kardeşi

 

O bir kralın torunu, bir kralın kardeşi ve bir kraliçenin kocasıydı. Oğullarından ikisi ve torunlarından üçü Demir Taht’a oturacaktı ama Daemon Targaryen’in ömrü boyunca taktığı tek taç, Basamaktaşı’nın tacıydı: kan, çelik ve ejderha ateşi ile kendi yarattığı ve kısa süre sonra terk ettiği bereketsiz krallık.

 

Yüzyıllar boyunca Targaryen Hanesi hem büyük adamlar hem de canavarlar yarattı; Prens Daemon bunların her ikisiydi. Yaşadığı zamanda tüm Westeros’ta onun kadar hayranlık duyulan, sevilen ve sövülen başka bir adam yoktu. Eşit miktarda aydınlık ve karanlıktan oluşuyordu. Kimilerine göre bir kahraman, diğerlerine göre en büyük zalimdi. Bu düzenbaz prensin çatışma öncesinde ve sırasında oynadığı önemli rolü göz önünde bulundurmadan, Ejderhaların Dansı olarak bilinen o son derece trajik katliamı gerçekten anlamak mümkün değildir.

 -George R. R. Martin-

(Tanıtım Bülteninden)